NAUJIENOS

Seminaras „Moters gyvenimo virsmai“

Seminaras „Moters gyvenimo virsmai“

Angelina Martinez Miranda

2018 m. balandžio 28–29 d.

kaimo turizmo sodyboje „Vabalynė“, Vilkiškės

ANGELINA MARTINEZ MIRANDA (tradicinė akušerė/pribuvėja, Šiaurės Amerikos Akušerių sąjungos MANA narė)

Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Cuernavacoje, Morelose, Meksikoje. Ji yra trijų kartų̃ akušerinių žinių paveldėtoja: jos motina, močiutė ir senelė buvo tradicinės akušerės/pribuvėjos, praktikuojančios apie 40 metų. Ji pradėjo lankytis gimdymuose būdama 7 metų amžiaus. 13 metų pati pagimdė savo pirmąjį sūnų ir savarankiškai pradėjo priiminėti gimdymus. Angelinai dabar yra 55 metai, ji ištekėjusi, turi 5 sūnus ir daugybę anūkų. Per gyvenimą padėjo ateiti į pasaulį maždaug 15 000 vaikučių. Angelina turi savo gimdymo centrą, esantį šalia namų; jame per mėnesį ji ir jos mokiniai priima vidutiniškai 23 gimdymus, kurių rezultatai labai geri. Ji yra labai gerbiama savo bendruomenėje. Ilgametė Šiaurės Amerikos akušerių sąjungos (MANA) narė, aktyviai dalyvaujanti tarptautinėse konferencijose ir seminaruose visame pasaulyje. Ji yra stiprus daugelio Meksikos tradicinių akušerių, siekiančių išsaugoti ir atgaivinti seniausią žmonijos profesiją, įkvėpimo šaltinis.

Angelina sujungia tradicinę Meksikos išmintį su šiuolaikiniu akušerijos mokslu.

Meksikoje akušerė/pribuvėja dažnai lydi moteris visuose gyvenimo cikluose ir virsmuose. Moteris, kaip ir mūsų žemės ciklai, išgyvena pavasarį – jauną mergaitę, virstančią moterimi; vasarą – kai pasiekia brandą ir kaupia patirtį; rudenį – kai krauna vaisius; ir žiemą – kai gyvybės ciklai užmiega.

Maloniai kviečiame į nepamirštamą susitikimą su žmogumi, puoselėjančiu tradiciją, kuri nėra nutrūkusi ar nutraukta. Pirmiausia su Angelina bus galima susitikti konferencijoje Vilniuje, kur bus galima užduoti visus patogius ir nepatogius klausimus gimties ir tėvystės tema. Konferencija atvira šeimoms su vaikais, besilaukiančioms moterims, duloms, akušerėms/pribuvėjoms, gydytojams ir kitiems specialistams.

Vėliau kviesime Angeliną pasigėrėti Lietuvos kaimu. Įstabioje kaimo turizmo sodyboje „Vabalynė“ Angelina ves dviejų dienų išvažiuojamąjį seminarą, o Jūs galėsite artimiau panagrinėti ir įsigilinti į rūpimas temas. Angelina ne tik akušerė/pribuvėja, bet ir gyduolė, itin jautriai jaučianti moterį ir jos poreikius. Seminaro metu bus kalbama apie moters ciklus: menstruacijas, vaisingumą, gimdymą, menopauzę.  Dalijamasi patirtimi apie ritualus, ceremonijas, žoleles. Seminaras atviras visiems gimdymo ir motinystės srityje dirbantiems specialistams: gydytojams, akušerėms/pribuvėjoms, duloms, osteopatams, psichologams, taip pat visiems, kam artima ir rūpi gimties ar moters virsmų tema.

Balandžio 28 d.

MOTERS GYVENIMO CIKLAI

Moteriškumo ištakos: pirmosios mėnesinės, vaisingumas, motinystė, branda ir menopauzė. Ritualai ir gyvybės šaltiniai.

Balandžio 29 d.

MOTINYSTĖS VIRSMAI

Švelnių rankų ir mylinčios širdies akušerinė pagalba lydint moteris nėštumo ir gimdymo virsme. Specifinės situacijos ir jų sprendimo būdai. Parama ir prisilietimas po gimdymo.

Kaina su maitinimu

Rezervuojant vietas iki balandžio 8 d.:
2 dienos – 245 eurai (kaina su nakvyne)

1 diena – 125 eurai

Rezervuojant vietas nuo balandžio 8 d.:

2 dienos – 265 eurai (kaina su nakvyne)

1 diena – 135 eurai

Jau dalyvavusiems pirmame Angelinos seminare (2017 m. rudenį) taikoma nuolaida, rezervuojant vietas iki balandžio 8 d.:

2 dienos – 230 eurų (kaina su nakvyne)

1 diena – 125 eurai

Dalyvaujant seminare abi dienas, suteikiame 20 proc. nuolaidą tarptautinei konferencijai
“Prie gyvybės vartų: kūdikio gimimas ir pirmas aukso mėnuo“,
vyksiančiai balandžio 27 d., Vilniuje.

Informaciją apie konferenciją rasite čia:

https://www.facebook.com/events/1781729945210667/

Informacija telefonu +370 631 01647 Ingula

Arba el. paštu dula.ingula@gmail.com

Norėdami dalyvauti užpildykite registracijos formą:

REGISTRACIJA

Prie gyvybės vartų

Prie gyvybės vartų: kūdikio gimimas ir pirmas auksinis mėnuo

Tarptautinė konferencija, skirta Motinos dienai

Vilnius, 2018 m. balandžio 27 d.

Pirmą kartą Lietuvoje – garsių užsienio lektorių kvartetas!

Renginio centre – dvi unikalios asmenybės, dvi akušerės, kalbėsiančios apie moters kūno išmintį, vidinę jėgą gimdant ir sveikatą, apie darnius šeimos ir medicinos personalo santykius, apie akušerės pašaukimo atspalvius. Pasidalinsime naujausiomis žiniomis apie mikrobiomą ir jautriausias dienas po vaikelio gimimo.Renginio centre – dvi unikalios asmenybės, dvi akušerės, kalbėsiančios apie moters kūno išmintį, vidinę jėgą gimdant ir sveikatą, apie darnius šeimos ir medicinos personalo santykius, apie akušerės pašaukimo atspalvius. Pasidalinsime naujausiomis žiniomis apie mikrobiomą ir jautriausias dienas po vaikelio gimimo. Į unikalų dabarties ir praeities tradicijas susiejantį renginį kviečiame tėvus, psichologus, akušeres ir gydytojus, gimdyvių padėjėjas, žindymo specialistus, sveikatos politikus ir visuomenės sveikatos specialistus, visus, besidominčius gimties kultūra ir įvairiais jos aspektais.

Konferencijos pranešėjos:

ANGELINA MARTINEZ MIRANDA (tradicinė akušerė, Šiaurės Amerikos  akušerių sąjungos MANA narė), Meksika

Garsi tradicinė akušerė, gyvenanti ir praktikuojanti Cuernavacoje, Meksikoje. Trijų kartų̃ akušerinių žinių paveldėtoja: Angelinos motina, močiutė ir prosenelė buvo tradicinės pribuvėjos. Gimdymuose pradėjo lankytis nuo 7 metų, po pirmojo sūnaus gimimo padėjo patarnauti gimdymuose. Angelina yra penkių sūnų mama ir daugybės vaikaičių močiutė. Per gyvenimą padėjo ateiti į pasaulį maždaug 15 000 naujagimių. Šalia namų įkūrė gimdymo centrą, jame per mėnesį sėkmingai priima apie 23 gimdymus. Ilgametė  Šiaurės Amerikos akušerių sąjungos (MANA) narė, aktyviai dalyvaujanti tarptautinėse konferencijose ir seminaruose visame pasaulyje. Angelina sujungia tradicinę Meksikos išmintį su šiuolaikiniu akušerijos mokslu ir yra daugelio Meksikos tradicinių akušerių, siekiančių išsaugoti ir atgaivinti seniausią žmonijos profesiją, įkvėpimo šaltinis.

Maloniai kviečiame į susitikimą su žmogumi, puoselėjančiu nenutrūkusią tradiciją. Konferencijoje Angelinai bus galima užduoti klausimus, susijusius su nėštumu, gimdymu, pogimdyviniu laikotarpiu.

RUDĪTE BRŪVERE (akušerė), Latvija

Būdama devynių vaikų mama ir septynių vaikaičių močiutė Rudīte savo pašaukimą pajuto būdama septynerių metų, o akušerijos studijas baigė Münsterio F. Wilhelmo universitete Vokietijoje. Pati gimusi nenutrūkusioje gimdymo namuose tradicijoje savo tikslu laiko natūralų, saugų ir pagarbų rūpinimąsi motina bei vaiku. Gimusi Vokietijoje, visada norėjo gyventi Latvijoje, – šalyje, iš kurios kilę tėvai, –  čia teikti pagalbą šeimoms ir rūpintis humanišku gimdymu bei švelniąja akušerija. Rudīte pirmoji po Nepriklausomybės atgavimo (1991 m.) Latvijoje ėmė verstis savarankiška akušerės praktika, rūpinasi nėščiosiomis ir jaunomis šeimomis, dalyvauja gimdant namuose (30–50 kartų per metus) ir gimdymo centre.

Inicijavo socialinį projektą „Lopšio šeima“ ir įkūrė gimdymo centrą, kuriame priimami gimdymai, mokoma saugaus gimdymo priėmimo ne stacionare, organizuojami šviečiamieji renginiai akušerėms/pribuvėjoms ir duloms. Nuo 2015 m. čia veikia prieglauda vienišoms nėščioms moterims ir jaunoms mamoms.

Rudīte kalbės apie sveikatos priežiūrą prieš gimdymą ir po jo, kaip rūpintis savo siela; apie pasitaikantį mirties baimės dvelksmą, sužinosime, kas yra akušerės „sodininkystė“ bei augimo principas.

NICOLA GOODALL (gimties kultūros puoselėtoja, aktyvistė, Jungtinės Karalystės dulų tinklo narė, Škotijos dulų tinklo įkūrėja), Jungtinė Karalystė

Daugiau nei dvidešimt metų praktikuojanti dula-gimdyvės padėjėja. Viena iš Škotijos dulų tinklo steigėjų. Seminarų ciklo Wysewomen iniciatorė. Nicola dalyvauja skirtingose šalyse organizuojamuose seminaruose Loving the Mother kartu su dula Giuditta Tornetta (JAV) ir akušere/pribuvėja Ibu Robin Lim (Balis), pelniusia CNN „Metų herojaus 2011“ apdovanojimą.

Konferencijoje Nicola skaitys pranešimą apie laiką po gimdymo (postpartum), apie meilę mamai ir naujam žmogui, apie tai, ko reikia, kad moteris jaustųsi tvirtai motinystės kelyje.

BRIDGET SUPPLE (lektorė, filmo „Microbirth“ seminarų komandos narė), Jungtinė Karalystė

Aukštai vertinama pasiruošimo gimdymui lektorė, daugiau nei penkiolika metų dirbanti didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose. Nuo 2004 m. pagrindinė Birminghamo moterų ligoninės mokymų komandos narė. Daugelio straipsnių įvairiuose akušerijos ir švietimo žurnaluose autorė. Pastaruoju metu gilinasi į mikrobiomos ir kūdikio smegenų vystymosi ypatumus. Dirbdama su filmo Microbirth kūrėjais, organizuoja seminarus apie kūdikio mikrobiomą ir jos svarbą nėštumo, gimdymo bei pogimdyviniu laikotarpiu.

Mikrobioma – nauja mokslinių tyrimų sfera, kuriai ir bus skirtas konferencijos pranešimas. Pasak naujausių tyrimų, labai svarbu, kad kūdikis būtų veikiamas motinos bakterijų visą nėštumo, gimdymo ir kūdikystės laikotarpį, kadangi tai turi ilgalaikių padarinių jo sveikatai ir gerovei ateityje.

Konferencijos kaina: 49 eur, 42 eur (Lietuvos dulų asociacijos narėms)

Informacija:

 +370 687 13570 Jurgita; el. p. jurga@svedas.net

 +370 631 01647 Ingula; el. p. dula.ingula@gmail.com

Maloniai kviečiame dalyvauti konferencijoje ir prašome užpildyti registracijos formą:

REGISTRACIJA

Renginio vieta: viešbutis „Domus Maria“, Didžioji konferencijų salė, Aušros Vartų g. 12, Vilnius.

Vieta žemėlapyjehttp://domusmaria.com/hotel-contacts/