SKAITINIAI 2018-04-08T19:19:28+00:00

Knyga „Gimties stebuklas“

Ištraukos iš knygos „Gimties stebuklas”.

Autorė-sudarytoja Rasa Bačiulienė,
fotografijų autorius Sigitas Kondratas.

SKAITYTI

Knyga „Istorijos iš gervuogių pievos“

knyga „Istorijos iš gervuogių pievos”.

http://www.gimtisgervuoge.lt

SKAITYTI

Knyga „Paukščio snape – žmogaus delne“

Knyga „Paukščio snape – žmogaus delne“ (autorė-sudarytoja Rasa Bačiulienė, išleido VšĮ „Pamėginčius“) pasakoja apie Gimties stebuklą, Moters Virsmą, Devynių Mėnesių Kraujo Misteriją ir Apie Tylų Buvimą Šalia. Tai moterų bei vyrų pasakojimai, laiškai ir sapnai apie laukimą, nėštumą, palydas į gimties taką ir apie gimdymo patirtį, kuri kiekvieną kartą vis kitokia, nenuspėjama, nenumanoma, vienų įgyjama ligoninėje, kitų namuose, bet visų laukiama ir sąmoningai, kantriai išgyvenama. Ši knyga skirta besilaukiančioms šeimoms ir žmonėms, kuriems rūpi naujos gyvybės atėjimas. Leidinį sudaro ne tik moterų bei vyrų pasakojimai apie gimdymo patirtį, sutinkant ateinančius į pasaulį pirmus, antrus ar net penktus vaikus, beje, ir dvynius, čia taip pat gausu senovinių, jau pamirštų ar primirštų papročių, prietarų, tikėjimų, būrimų, palinkėjimų, surinktų iš turtingos lietuvių liaudies tautosakos ir dar gyvos babyčių atminties. Knygą praturtina ir puošia subtilūs dailininko Vlado Žiliaus piešinių eskizai.

„Te kitų patirtis padrąsina visas nerimaujančias, įkvepia pasitikėjimo abejojančioms, nuramina nuogąstaujančias. Te nepristinga Jums švelnumo ir kantrybės besiruošiant sutikti tą, kurio laukiate ateinančio į šį pasaulį,“ – linki knygos autorė.

Knygą „Paukščio snape – žmogaus delne“ galima įsigyti knygynuose:

Šventaragio g. 4, Vilnius;
Universiteto g. 4, Vilnius;
internetu: www.pamegincius.lt

SKAITYTI

Knyga „Gimdymas ir Gimimas“

Knyga „Gimdymas ir Gimimas“

Autorės: Laimė Kiškūnė, Rima Pociūnė

SKAITYTI

„Veido“ Metų žmogus – Linas Kukuraitis“

Dar paauglystėje atradęs pašaukimą, jo žodžiais tariant, trapiausiems visuomenės nariams padėti pasijusti ne tik sotesniems, bet ir oresniems, lig šiol jis tai darė vadovaudamas Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“. Ministro pareigas jis vadina ta pačia tarnyste, tik didesnio masto.

Aušros Lėkos („Veidas“) straipsnis

PILNAS STRAIPSNIS

Žurnale „Žmonės“ – nuoširdus pokalbis su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu ir jo žmona Rima apie jų pažintį, šeimą, gyvenimo būdą, vertybes.

Teksto autorė – Dalia Musteikytė, nuotraukos – Gretos Skaraitienės.

PILNAS STRAIPSNIS

Gimdyti (ne)galima?! Gimdymo namuose reglamentavimo eiga

Gimdymo namuose klausimais kalbėti nenustoja nei politikai, nei gydytojai, nei mes. Mums tai yra aktualu: tai mūsų patirtis, išgyvenimai, galbūt ir mūsų vaikų ateitis. Kalbėti nenutyla ir žiniasklaida. Tik joje matome keistokus dalykus. Bene kiekviena „kitokia“ gimdymo istorija palydima spalvas sutirštinančio priedo, kad gimdymai namuose nereglamentuoti, kad yra rezonansinė byla teismuose ir kad yra mirusių vaikelių. O kiekvienas nelaimingas atsitiktinis gimimas namuose, įvykstantis dažniausiai dėl socialinių įgūdžių stygiaus, net neįsigilinus į situaciją, tuojau paskelbiamas kaip gimdymo namuose nesėkmė. Kažkam labai rūpi, kad ši tema nuolatos atrodytų kaip kriminalinis apendicitas… Ir taip jau gerus 6 metus, o pati tema aktuali Lietuvoje ir dominanti visokias institucijas – jau daugiau kaip 20 metų.

Algimantas Ramonas, „Artuma”

PILNAS STRAIPSNIS

Straipsnis „Keturi gimdymai namuose“

„…pasirinkome sutikti savo kūdikius ten, kur jaučiamės saugiausi, kur galime būti savimi, kur kartu išgyvename laimės ar sunkumų akimirkas.

Mums atrodo, kad santuoka, vaikų gimimas, senstančių tėvų globa yra procesai, kurie stiprina šeimą, kurie suteikia daugiau skonio ir prasmės kasdienybei.“

„Mamos žurnalas“

PILNAS STRAIPSNIS

Straipsnis „Lietuvos moterys bijo apie tai net garsiai kalbėti, o Latvijoje – viskas legalu“

Lietuvoje gimdyti namuose galima, tačiau tokiais atvejais kvalifikuoti medikai neturi teisės dalyvauti. Visai netoliese – kaimyninėje Latvijoje – jau daugiau kaip dešimtį metų moterys saugiai gimdo ne tik ligoninėse, bet ir natūralaus gimdymo centruose ar savo namuose.

www.delfi.lt

PILNAS STRAIPSNIS

Straipsnis „Noriu gimdyti… kur noriu“

„Dalis moterų renkasi gimdyti namuose, kitos – ligoninėje, dar kitos – natūralaus gimdymo centruose. Tačiau pasirinkimo priežastis viena: joms tai – saugiausia vieta vaikeliui gimti. Remiantis ilgametėmis daugelio šalių studijomis, tyrinėjusiomis gimdymus namuose, ligoninėse, gimdymo centruose, galima teigti, kad nė viena vieta nėra „bloga“ ar „netinkama“. Tiesiog toks moters pasirinkimas“.

„Mamos žurnalas“

PILNAS STRAIPSNIS

„Linas Ryškus papasakojo, kaip padėjo žmonai gimdyti namuose“

Režisierius ir „Lietuvos ryto“ televizijos vadovas Linas Ryškus (46 m.) pastaruoju metu varsto teismo duris. Jis nieko neprisidirbo, nėra teisiamas, net ne liudytojas. Tačiau ateina palaikyti moters, kuri jo namuose į pasaulį padėjo ateiti abiem jo dukroms.

Vykintės Budrytės („Lietuvos rytas“) straipsnis

PILNAS STRAIPSNIS

„Šešis vaikus auginanti Salinių šeima: turime apsčiai gyvenimo, tai yra tikroji laimė“

„…Jurgita ir Vytautas spindi, atrodo jaunatviškai, nuo veidų nedingsta šypsenos, pora nevengia interviu metu apsikabinti ar padrąsinančiai palaikyti vienas kitą už rankos. Žvelgiant į sutuoktinių porą suvoki: veikiausiai, būtent taip ir atrodo tikroji meilė ir laimė.“

Skirmantės Javaitytės („Kas vyksta Kaune“) straipsnis

PILNAS STRAIPSNIS

„Vilniečių namuose devynis kartus įvyko gimimo stebuklas“

„…Šeima patraukia dėmesį dėl vaikų gausos ir jų gimimo aplinkybių. Visi devyni čepėniukai gimė namuose Vilniuje, o juos priėmė ne gydytojas ar pribuvėja, bet švelnios ir tvirtos tėvo rankos.“

Sigitos Lanauskienės („Lietuvos rytas“) straipsnis

PILNAS STRAIPSNIS

„Kartu priimdama naują narį, šeima tvirtėja “

„Trys iš penkių mūsų vaikų į šį pasaulį atėjo mūsų namuose“, – sako 44-erių metų vegetariško maisto Valdorfo vaikų darželio „Šviesos slėnis“ įkūrėja ir vadovė Jūratė Varneckienė atverdama savo erdvių ir jaukių namų Vilniaus pakraštyje duris.

Virginija Rimkuvienė, Žurnalas „Moteris”

PILNAS STRAIPSNIS

„Nesumeluotas gyvenimas“

Prieš dvejus metus jie paliko patogų gyvenimą mieste ir pabėgo į mažą sodo namelį užmiestyje. Ir tik tuomet, išmokę ne vieną pamoką, jie iš naujo atrado vienas kitą, pajuto, ką iš tiesų reiškia gyventi čia ir dabar.

Algės Ramanauskienės („Lamų slėnis“) straipsnis

PILNAS STRAIPSNIS