Eglė ir Eugenijus Ivanauskai

Eglė ir Eugenijus Ivanauskai 2016-12-19T21:58:28+00:00

Project Description

Eglė ir Eugenijus augina 7 vaikus: penkis sūnus ir dvi dukras: Balį, Motiejų, Mildą, dvynius: Juozapą ir Vincą, Pijų ir Moniką. Vyriausieji sūnūs: Balys ir Motiejus – Muzikos ir teatro akademijos studentai. Eglė (49 m.) – tikybos mokytoja, Eugenijus (48 m.) – prancūzų kalbos specialistas.

„Kai susituokėme, neplanavome septyneto vaikų. Tiesiog kiekvieną vaikelį priėmėme kaip didžiausią Dovaną. Šeši iš jų gimė namuose. Tai buvo mums pati saugiausia ir jaukiausia vieta.  Sesę arba brolį jau iš ryto galėjo apžiūrėti ir pamyluoti kiti, aptarti, į ką panašus, nustebti, kad toks mažas, bet toks garsus… Žinau, kad vaikų gimimas namuose ypatingai suartino mus visus. Dabar, kai vaikai jau ūgtelėję, matau jų tarpusavio draugystę ir rūpestį vienas kitu. O ir mudviem su vyru vaikų atėjimo metas tikrai padėjo išsaugoti ir meilę, ir tikėjimą vienas kitu. Didžiulis gėris – vaikų pilni namai. Pilni juoko, vaikiškų ir paaugliškų purkštavimų, augančios kantrybės, mokymosi dalintis, mokymosi mylėti… Tai tikrasis gyvenimas…“

Iš pokalbių su vaikais

„Mūsų šeštasis vaikas, Pijus, gimė gražų Didžiojo Pirmadienio rytą. Visi jau buvo sukilę. Pijaus veidukas, o ypač lūpos, buvo šiek tiek patinusios, pasipūtusios. Subėgo visi vaikai pasigrožėti, ir… negali niekas nė žodžio ištarti. Pagaliau sesė Milda išsigandusi sudejavo:
– Mama, nejaugi jis šitoks visą gyvenimą ir bus?..“

„Šventėme vaikų gimtadienį, sėdėjome kelios mamos, ir kiekviena su kūdikėliu rankose. Mano rankose buvo tuo metu mažiausia šeimoje kelių mėnesių Mildutė. Įėjo į kambarį vyresnis brolis Motiejukas:
– Žiūrėkit, visos mamos po Mildutę turi…“

Fotografas Raimonda Vyšnia