Greta ir Ramūnas Dilbos

Greta ir Ramūnas Dilbos 2016-12-20T10:04:20+00:00

Project Description

Ramūnas ir Greta augina keturias dukras: Rugilę, Saulę, Aušrinę ir Grytę. Ramūnas (35 m.) dirba Finansų ministerijoje, o Greta (35 m.) yra Centrinės projektų valdymo agentūros projektų vadovė.

„Tikrai nebuvome tie, kurie tik sužinoję apie užsimezgusią gyvybę, iš karto nusprendėme gimdyti namuose. Toks sprendimas subrendo palaipsniui. Tai buvo ilgo ir sąmoningo pasiruošimo rezultatas. Viskas prasidėjo nuo besilaukiančiųjų porų grupių susitikimų, kuriuose buvo dalijamasi žiniomis, įgūdžiais ir patyrimu apie tai, ką reiškia naujos gyvybės laukimas ir kaip tam pasiruošti. Ši patirtis suteikė ne tik daug žinių, bet ir įprasmino laukimo procesą.

Pagal visus reikalavimus lankėmės poliklinikoje, jokių nėštumo rizikų nenustatė. Klausėm savęs, kodėl pasitikima organizmo savireguliacija tuo metu, kai vaikas auga motinos įsčiose, tačiau atėjus gimdymo momentui staiga nustojame tikėję natūralaus proceso savieiga? Taip ir supratom, kad mums saugiausia aplinka susitikti su nauja gyvybe yra namai – vieta, kurią mes kartu kūrėme ir kurioje norime auginti vaikus.”

„Dabar turime keturias mergytes, visos gimė namuose. Niekada negalvojome apie tokią didelę šeimą, bet ilgainiui supratome, kad didelėje šeimoje yra visko daugiau: ne tik buities, triukšmo, šaršalo, bet ir juoko, nuostabos, palaikymo. Vaikai mus dažnai juokina, ypač tai, kaip jie mokosi mąstyti, mėgdžioti. Sykį telefonu paklausiau dukters, ar valgė pusryčius. Užtikrino, kad tikrai ne, pusryčių nevalgė, valgė tik košę. Arba kažkada man buvo atlaidžiai paaiškinta, kodėl sesė Saulė dar nešneka: ji juk dar neturi dantukų…

35 metai atrodo ne tiek jau ir mažai, bet kai suprantame, kad jau turime 4 vaikus, jaučiamės labai jauni“

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com