Ieva Juodelytė ir Martynas Šiaučiūnas

Ieva Juodelytė ir Martynas Šiaučiūnas 2017-06-15T19:20:30+00:00

Project Description

Ieva ir Martynas augina 4 vaikus: Domicelę, Rapolą, Tumą ir Gabrielių. Ieva (33 m.) – išskirtinių vaikiškų drabužių Mummymoon ir Zebra I Can See ženklo įkūrėja ir drabužių dizainerė, filmų kostiumų dailininkė.  10% gautų pajamų už parduotos Zebra I Can See kolekcijos drabužius skiriama Vilniaus Žaliajai Valdorfo mokyklai ir jos statyboms. Ieva taip pat kuria internetinį dienoraštį blog’ą House of Vegetarians apie tai, kaip skaniai ir sveikai maitintis vegetariškai. Martynas (36 m.) dirba operatoriaus asistentu.

„Du vaikus pasitikome namuose. Iš pagarbos ateinančiai gyvybei, rinkomės kelią, kuris mums buvo šviesiausias, ramiausias ir giliausias. Tą didžią, kupiną paslapties, tylos, įsiklausymo, tikėjimo, atsidavimo, tikrumo ir pilnatvės akimirką išgyvenome labai jos trokšdami.“

„Kai laukėme gimimo stebuklo, didžiuosius vaikus pasiėmė seneliai. Vyriausioji Domicelė prieš pat gimdymą nutapė paveikslą, kuriame labai tikroviškai vaizdavo visą gimties virsmą tarsi būtų pati jį kada nors patyrusi. Kartais atrodo, kad seserystė ar motinystė iš anksto užkoduota mūsų genuose, mintyse, sielos gelmėse – visur. 

Mūsų antrajam, Rapolui, didžiulį įspūdį padarė jo gimimo istorija Norvegijoje. Jis gimė gimdymo namuose su pribuvėja. Kaip koks karalius, jis gimė naktį, prie milžiniško kalno, kuris buvo nušviestas šimtais lempučių. Trečiasis, Tumas, gimė namuose per darželio žibintų šventę. Jis pats labai greitas, guvus, kaip mažas žiburiukas. Jam gimstant beveik nebuvo stangų, jokio perspėjimo, kad viskas tuoj įvyks. Tiesiog vienu kartu šast ir iškrito tiesiai į glėbį. Mažylis Gabrielius yra toks, koks buvo ir jo gimimas, – lėtas ir romus, gilus ir visą aprėpiantis.

Kaskart vis kitoks gimimas atnešė užkoduotus pasakojimus apie charakterius, asmenybes. Tie vaikai ir jų gimimas yra tikras stebuklas ne kitaip.“

Fotografas Marius Aksijonaitis

„Nesumeluotas gyvenimas“

Algės Ramanauskienės („Lamų slėnis“) straipsnis

SKAITYTI STRAIPSNĮ