Jolanta ir Algimantas Ramonai

Jolanta ir Algimantas Ramonai 2017-06-07T19:44:11+00:00

Project Description

Jolanta ir Algimantas augina 4 vaikus: Benediktą, Džiugą, Augustiną ir Paulių.
Jolanta (44 m.) – nevyriausybinės organizacijos „Šeimos institutas“ vadovė ir politikų patarėja šeimos politikos klausimais. Algimantas (42 m.) – informacinių technologijų kompanijos pardavimo projektų vadovas. Abu sutuoktiniai aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, siekdami Lietuvos šeimoms palankios aplinkos kūrimo – yra Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos nariai, atstovauja šeimų interesams įvairių institucijų darbo grupėse ir pasitarimuose.. Jolanta ir Algimantas  baigė geografijos studijas Vilniaus universitete. Dukra Benedikta baigia mokyklą ir galvoja apie reklamos kūrimo studijas. Sūnus Džiugas planuoja programuotojo karjerą, mokosi Vilniaus licėjuje. Augustina šeimoje atsiskleidžia aktoriniais, meniniais ir derybiniais sugebėjimais, o Paulius ką tik išmoko ropoti ir atsidaryti virtuvės spinteles.

Vaiko kelionė į šeimą yra natūralus, paslaptingas ir šventas vyksmas. Ji prasideda vyro ir moters meilės pilnatvėje, apgaubtoje paslapties, savoje, saugioje, jaukioje aplinkoje. Devynis mėnesius ji tęsiasi motinos įsčiose. Tuo metu naujas šeimos narys susipažįsta su namiškiais, namų garsais ir gyvenimo ritmu. Ir būtų keista, kad gimtis – ši trumpa natūralios kelionės akimirka – turėtų įvykti kažkur kitur nei savuose namuose su mylimais žmonėmis, kuriais pilnai pasitiki.

Natūralus gimdymas nėra vien tik džiaugsmas ir euforija. Tai kartu ir realybė. Kiekvienam gimdymui mes sąmoningai intensyviai ruošėmės. Suvokėme, kad patys esame pagrindiniai dalyviai jame, o pribuvėja – pagalbininkė, patarėja. Moteris gimdymo metu yra lyg dirigentė, sustyguojanti visą vyksmą. Gimties metu svarbiausia, kad būtų gera moteriai, nes ji yra vartai atkeliauti naujam žmogui, ir visi aplinkiniai turi paklusti ir padėti.

Mūsų šeimos patirtis patvirtina šv. Raštą: „Gimdydama moteris būna prislėgta, nes atėjo jos valanda, bet, kūdikiui gimus, ji kančią užmiršta iš džiaugsmo, kad gimė pasauliui žmogus.“ (Jn 16, 21).

Iš pokalbių su vaikais:

„Gimė brolis. Tik vienas…“ Benedikta (2 m. 4 mėn.)

„Kaip gerai, kad tave tokį minkštą ir švelnų turime! Noriu tave apkabinti iš visos meilės!“ – Augustina (5 m. 6 mėn.) apie gimusį broliuką Paulių

Fotografas Marius Aksijonaitis