Jurga ir Mindaugas Skalandžiūnai

Jurga ir Mindaugas Skalandžiūnai 2016-12-20T21:36:56+00:00

Project Description

Jurga ir Mindaugas turi keturis vaikus: Žvaigždyną, Motiejų, Adomą ir Jurgį. Mindaugas (44 m.) – verslininkas, buities ir elektronikos prekybos tinklo vadovas. Žvaigždynas studijuoja VDU Marketingo vadybą ir dirba nardymo gidų centre instruktoriumi. Motiejus – Klaipėdos universitete studijuoja informacinę inžineriją. Domisi robotika, ekstremaliomis sporto šakomis: riedučiais, riedlentėmis, sniegentėmis. Adomas – gimnazistas, aistringas futbolininkas.

„Žiemą mes visi mėgstame važiuoti slidinėti į kalnus, esame aistringi keliautojai, su vyru esame įkopę į Kilimandžarą, klaidžioję Indonezijos Papua, Kosta Rikos džiunglėse.. Išleidome knygą apie savo kelionę į Namibiją. Vyras su vaikais kasmet turi tradiciją išvažiuoti su vaikais į Dzūkijos miškus pabūti kelias dienas vieni be mamos. Tai jų „išgyvenimo”, vyriško pasibuvimo ir „susicementavimo” dienos.

Prieš 23 metus, kai pradėjome lauktis pirmojo vaikelio, labai norėjom sužinoti, kas tai yra gimdymas, ar įmanoma lauktis vaikelio nebūnant ligone ir gimdyti be BAIMIŲ, panikos ir nežinios. Pasirodė, kad tai įmanoma. Tik tam reikėjo sąmoningai ruoštis, suprasti gimdymo procesus, o svarbiausia – susitaikyti su tave supančiu pasauliu. O dabar po penkiolikos metų pertraukos pagimdėme ketvirtą sūnų namuose. Gimdymas – tai labai intymus ir subtilus procesas. To niekas negali atlikti už tave. Apie tai net sunku kalbėti. Tomis valandomis norisi tik pačių artimiausių žmonių, o kartais net jų nesinori. Tai gili moters meditacija, virsmas, iškeliavimas anapus, vėl užgimimas iš naujo ir palaimintas sugrįžimas. Paskutiniame gimdyme namuose dalyvavo visa mūsų šeima, vaikams neliko jokių baimių ir mitų. Tai buvo nuostabiausios mūsų visos šeimos valandos ir akimirkos, kurios, beje tęsiasi iki šiol.“ – Jurga

„Gimtis – tai virsmas. Gimdyvė grįžta į gamtą – ją valdo ne „aš“, ne protas, ne technika. Ji tiesiog Žino! Ji Jaučia! Daro taip, kaip reikia. Ją užvaldo gamtos duotos jėgos, emocijos, begalinė stiprybė. Jokiu abejonių! Ir aš tuomet jaučiuosi toks mažas ir silpnas, o ji tokia Galinga!
Akimirka ir pasaulyje atsiranda naujas žmogus – pasaulis pasikeitė! Kiek džiaugsmo!
Juk Naujagimis, tai Meilės dovana mums – Tėvams.

Gimdymas namų aplinkoje (šeimos rate) sujungia visam gyvenimui vyrą ir žmoną, tėvus ir vaikus. Tai begalinė atsakomybė, sąmoningumas, įsipareigojimas. Ryšys ir atsakomybė, nenutrūkstanti ir neperkeliama kažkam kitam – jokių  dalybų!
Vyresnieji sūnus mato, kaip ateina jaunesnieji. Tai priverčia mąstyti, suprasti, mylėti. Ir didžiuotis!“
– Mindaugas