Milda ir Donatas Valančiauskai

Milda ir Donatas Valančiauskai 2016-12-19T21:57:57+00:00

Project Description

Milda (43 m.) ir Donatas (47 m.) augina Anelę Mariją ir Grigą Motiejų. Milda – prancūzų kalbos filologė, kultūros vadybininkė, dirba Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriate. Donatas – lituanistas, žurnalistas, vertėjas, žiniasklaidos projektų, TV laidų prodiuseris.

„Tas troškulys kuo daugiau sužinoti apie tai, kaip, kur, su kuo ateis vaikai, kieno rankos, žvilgsnis, švelnumas bus šalia… Dar susikaupti dideliam, ne – didžiausiam darbui, būti moterimi, būti mama, gera, stipria, išmokti, treniruotis, ir dar kiek visko, bet vis tiek, pirmiausia, kaip, kur, su kuo… Ir stiklinė ramybė surasti savo vidinį žinojimą apie minkščiausią vietą ir žmones šiame pasaulyje, su kuriais norėsiu būti tąkart… Vienerių Grigas, kai visi susirinkdavom vakarais, tą vietą vadindavo akalitė. Jei nors vienas būdavo išėjęs arba net jei ir visi mes kartu, bet išėję, jokių šansų išgirsti akalitė…“  -Milda

„Aš gimiau namie. Kažkas į namus tik užbėga kelioms minutėms ar trumpai nakčiai, kažkas į juos sugrįžta, vedinas pareigos ar ieškodamas ramybės ir laimės, bet Aš gimiau namie.

Aš gimiau namie. Čia viskas mano: atsargiai priartėjantys ir nutolstantys šešėliai, dulkės, kutenančios nosį, pieno kvapas, prislopinti balsai, šuns inkštimas už durų, žingsniai koridoriuje ir grindų girgždesys,- čia viskas mano, nes aš čia gimiau.

Aš gimiau namie. Čia viskas man: šviesa, sklindanti iš palubės ir pro langą, kambario kampe viliojančiai mirgantis televizorius ir tas sausainis ant kilimo, kurį pametė šiąnakt staiga tapusi didelė sesė. Aš būtinai jį paimsiu, vos tik pramoksiu judėti.

Nes čia viskas mano ir man. Nes Aš gimiau namie.“

Donatas

Fotografas Marius Aksijonaitis