Rima ir Linas Kukuraičiai

Rima ir Linas Kukuraičiai 2017-02-11T14:19:24+00:00

Project Description

Rima ir Linas augina 5 vaikus: Džiugą, Joną, Augustiną, Paulių ir Adelę. Pagal išsilavinimą Linas (38 m.) yra socialinio darbo, o Rima (37 m.) – biomedicinos mokslų magistrai. Linas šiuo metu yra socialinės apsaugos ir darbo ministras, Rima augina vaikus.

Namai man labai svarbūs… Tai vieta, kur gyvena mūsų šeima, kur džiaugiuosi ir liūdžiu, kur esu savimi, kur man gera ir saugu. Abu su vyru norėjome čia pasitikti atkeliaujančius savuosius vaikus, tam ruošėmės. Stipriausios akimirkos buvo, kai jaučiau šalia savęs artimus žmones, kurie tikėjo manimi, mano kūnu, mano jėgomis, švelnų, atidų jų rūpestį. Galėjau būti savimi, įsiklausyti į save ir vaikelį. Gera buvo patirti vandens švelnumą ir poilsį jame.
Mano gimdymai, tai kertinės patirtys gyvenime, išsiskleidusios meile gimčiai, motinystei, vaikams. Jų dėka gimiau kaip mama, sutvirtėjau kaip moteris, užaugome pasitikėjime poroje, užgimė noras turėti daugiau vaikų nei šeimoje, kurioje pati užaugau (augome dviese). Vyresniesiems vaikams netrukus po gimimo susitikti jų jaunesnįjį brolį ar sesę buvo labai svarbi, džiaugsminga patirtis, kuri ugdo rūpestį ir meilę. Esu be galo apdovanota ir dėkinga… “   –Rima

Man gimimas, nesvarbu namuose ar ne, yra virsmas. Pirmiausia, turbūt, gimstančiam vaikui, bet taip pat ir mamai, man, vaikams, kitiems šeimos nariams. Ne veltui, įvykius prisimename bei vertiname prieš ir po konkretaus vaiko gimimo. Gera, kai šis virsmas vyksta namuose – visi tam ruošiamės, visi dalyvaujame ir visi kartu „virstame“ kitokia šeima, prisiimame kitokius vaidmenis, kinta, tobulėja tarpusavio santykiai ir t.t. Manau, kad šeimai, kaip visumai, o ir kiekvienam iš mūsų, tai išgyventi kartu, susitelkus ir visiems artimoje, saugioje aplinkoje, yra be galo svarbu.“ -Linas

Iš pokalbių su vaikais

Džiugas (5 m.)
– Aš tai norėčiau turėti šimtą vaikų, kaip kasiukai iš „Hortono“ filmuko.
– Na, žmonės šimto vaikų turėti negali. Daugiausiai dešimt, ar šiek tiek daugiau…
– Tai kodėl mes tik dviese?

Augustinas (5 m.)
– Tėti, o kai gims vaikelis, kuris yra mamos pilvelyje, kiek Pauliui (2 m.) bus metų?
– Iš kur tu žinai, kad mamos pilvelyje yra vaikelis? Tuo metu šios žinios dar niekam nebuvome pranešę
– Žinau.

– Ar tau kas nors sakė?
– Niekas nesakė.
– Tai iš kur žinai?
– Žinau…

Fotografas Tadas Černiauskas

„Veido“ Metų žmogus – Linas Kukuraitis“

Dar paauglystėje atradęs pašaukimą, jo žodžiais tariant, trapiausiems visuomenės nariams padėti pasijusti ne tik sotesniems, bet ir oresniems, lig šiol jis tai darė vadovaudamas Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“. Ministro pareigas jis vadina ta pačia tarnyste, tik didesnio masto.

Aušros Lėkos („Veidas“) straipsnis

PILNAS STRAIPSNIS

Žurnale „Žmonės“ – nuoširdus pokalbis su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu ir jo žmona Rima apie jų pažintį, šeimą, gyvenimo būdą, vertybes.

Teksto autorė – Dalia Musteikytė, nuotraukos – Gretos Skaraitienės.

PILNAS STRAIPSNIS